pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 18-19.11.2017
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-19 22:27:16/przeczytano 661 razy).

Zaglądając do kalendarza imprez w poszukiwaniu tych rozgrywanych w ostatnich dniach można było odnieść wrażenie, że miniony weekend był okazją do złapania oddechu przed dalszą częścią sezonu zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nie oznacza to, że zabrakło emocji związanych z błotnym ściganiem.Fot. Pronghorn Racing | Poul Hogh


Przełajowy Puchar Świata #4 - Bogense

Wyniki 4. rundy przełajowego pucharu świata 2017/2018

Większość wyścigów, które rozegrano w ciągu dwóch ostatnich dni miały miejsce wiele tysięcy kilometrów stąd i z perspektywy europejskiego kibica nie należały do najistotniejszych. Wydarzeniem numer 1. z pewnością była czwarta odsłona zmagań w ramach pucharu świata, który tym razem zagościł w duńskim Bogense.

W wyścigu pań samotnie na metę wpadła mistrzyni świata – Sanne Cant. Zaledwie 9 sekund po triumfatorce z Belgii finiszowała Helen Wyman z Wielkiej Brytanii. Podium uzupełniła dość nieoczekiwanie Amerykanka – Kaitlin Keough.

Wśród mężczyzn po niezwykle zaciętym wyścigu kolejne zwycięstwo na swym koncie zapisał Mathieu Van Der Poel. Holender wyprzedził o niespełna 10 sekund dwójkę Belgów, pomiędzy którymi rozegrała się walka o drugie miejsce. Zwycięsko wyszedł z niej mistrz świata – Wout Van Aert. Pokonał on zaledwie o sekundę Toona Aertsa. W odróżnieniu od wyścigu kobiet, na starcie męskiej elity pojawił się rodzynek znad Wisły, którym był Karol Michalski. Zakończył on wyścig na 48. miejscu.