pro-cycling.org
Halejak i Sadłecka wygrywają PP MTB w Gdańsku
napisał: Martyna M. Kobylińska (2015-06-14 22:40:02/przeczytano 554 razy).

Zawodnicy JBG-2 Professional MTB Team zdominowali Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku. Zaliczaną do klasyfikacji Pucharu Polski edycję wygrał Wojciech Halejak, a koledzy z jego zespołu zajęli wszystkie miejsca na podium. W rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Sadłecka.

--> Wyniki

Dystans Grand Fondo, na którym rozgrywany był Puchar Polski, liczył w Gdańsku niemal 100 kilometrów. Selektywna i niezwykle wymagająca trasa wiodła po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trudna technicznie, z dużą liczbą zjazdów i podjazdów, miejscami niebezpiecznych – tak trasę charakteryzował Lech Piasecki z Lang Team. Podczas znakowania trasy widzieliśmy osoby, które na niektórych zjazdach schodziły, ale też takie, które zjeżdżały bez hamowania. Pod względem trudności i specyfiki to typowa trasa MTB – dodawał Piasecki.

Puchar Polski przyciągnął do Gdańska wiele znanych nazwisk – na starcie pojawili się między innymi Piotr Konwa (4F Scott Racing Team), Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), czy Mariusz Kozak (JBG-2 Professional MTB Team), który wygrał ostatnią imprezę Pucharu Polski w Kluszkowcach. Tym razem Kozak dojechał drugi, ale mógł być zadowolony, bo zawody wygrał kolega z drużyny Wojciech Halejak.

- Spróbowałem zaatakować pod koniec pierwszej rundy. Było parę następujących po sobie krótkich i stromych podjazdów. Piotrek Konwa długo się nie poddawał, ale w pewnym momencie musiał dać za wygraną. Na płaskim już jechałem sam i powiększałem przewagę – mówił Halejak.

Konwa dojechał czwarty, a na podium obok Halejaka i Kozaka stanął Mariusz Michałek. Na najwyższym stopniu podium wśród pań znalazła się Magdalena Sadłecka. - Trasa ciężka, fajna, pamiętam ją sprzed trzech lat, więc wiedziałam co mnie czeka. Na drugiej rundzie czułam się świetnie, ale na trzeciej każdy, nawet najmniejszy podjazd dawał się we znaki – mówiła zwyciężczyni.

Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się już 4 lipca w Krokowej. A już jutro, 14 czerwca w Gdańsku kolejna impreza Lang Team – szosowy wyścig Tauron Lang Team Race.


Źródło: Polski Związek Kolarski