pro-cycling.org
PŚ MTB: Włoszczowska 10. na inaugurację
napisał: Martyna M. Kobylińska (2015-05-24 23:12:55/przeczytano 258 razy).

Maja Włoszczowska zajęła 10. miejsce w pierwszym wyścigu Pucharu Świata MTB XCO sezonu 2015, w czeskim Novym Mescie Morawskim.

Puchar Świata MTB XCO 2015 - wyniki wyścigu kobiet
Puchar Świata MTB XCO 2015 - wyniki wyścigu mężczyzn
Puchar Świata MTB XCO 2015 - wyniki wyścigu kobiet U23
Puchar Świata MTB XCO 2015 - wyniki wyścigu mężczyzn U23

Na rundzie rozjazdowej mistrzyni Polski jechała wysoko, w okolicach 5.miejsca. Niestety na pierwszym, pełnym okrążeniu miała defekt i straciła przez to kilkanaście pozycji. Musiała gonić rywalki i ostatecznie zameldowała się na 10.pozycji, 3'36 za zwycięzcą Jolandą Neff (Szwajcaria). Włoszczowska miała szansę ukończyć zmagania o "oczko" wyżej, ale w sprinterskim pojedynku szybsza okazała się Helen Grobert.

Obok Neff, na podium stanęła bardzo doświadczona Gunn Rita Dahle Flesjaa (Norwegia) oraz Pauline Ferrand Prevot (Francja). Pozostałe Polki, Aleksandra Dawidowicz i Paula Gorycka, uplasowały się odpowiednio na 29. i 42.miejscu, a Dagmara Drabik nie ukończyła rywalizacji.

W rywalizacji mężczyzn, Polacy przyjechali na dalszych miejscach - Marek Konwa był 94., a Kornel Osicki 127. Wygrał reprezentant gospodarzy, Jaroslav Kuhlavy, przed Nino Schurterem (Szwajcaria) i Julienem Absalonem (Francja).

Z kolei Monika Żur była najlepszą z biało-czerwonych w rywalizacji zawodników i zawodniczek w kategorii U23, w Pucharze Świata MTB w Novym Mescie na Moravie.

Zawodniczka 4F Scott Racing Team mogła zakończyć wyścig w ścisłej czołówce, ale przeszkodził jej w tym pech. Rozpoczęła zmagania od jazdy w okolicach 5.miejsca. Później jednak brała udział w kraksie, obiła sobie kolano i spadła o kilka pozycji. Na przedostatniej rundzie złapała jeszcze "gumę" i ostatecznie ukończyła zmagania na 18. miejscu.

Na trasie ścigały się jeszcze dwie inne Polki - Aleksandra Podgórska (30.lokata) i Rita Malinkiewicz (44.lokata). Triumfowała Szwedka Jenny Rissveds, przed Francuzką Margot Moschetti i Amerykanką Kate Courtney.

W wyścigu orlików, najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Piotr Konwa, który zajął 50.lokatę. 114. był Artur Pawlaczek, a po drugim okrążeniu z dalszej jazdy musiał zrezygnować Bartłomiej Wawak.

Źródło: Polski Związek Kolarski