pro-cycling.org
Marek Konwa mistrzem Polski elity 2014
napisał: Wojciech Mincewicz (2014-07-21 18:16:26/przeczytano 344 razy).

Marek Konwa wygrał mistrzostwo Polski MTB XC w Żerkowie. 24-letni kolarz jechał samotnie przez cały wyścig i wywalczył swój 9. tytuł w karierze.

Wyniki - U23
Wyniki – elita mężczyzn

Pięć 4,3-kilometrowych rund, plus runda dojazdowa – tyle zaplanowano dla elity mężczyzn na mistrzostwach Polski. Na samym początku na prowadzenie wysunął się Marek Konwa (Superior Brntijens MTB Racing Team), który jechał z numerem "2". "Jedynka" nie została wydana zawodnikom dla uczczenia pamięci Marka Galińskiego, który zginął w marcu w wypadku samochodowym.

Z Konwą próbował jechać Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team). 6.kolarz tegorocznych mistrzostw świata i Europy w maratonie stracił kontakt z Konwą, ale tylko na jedną minutę. Przewaga ta utrzymywała się przez cały wyścig. Na trzecim miejscu jechał Marcin Kawalec (Sante BSA Whistle).

W takiej kolejności zawodnicy wjechali na metę. Konwa, podobnie jak Maja Włoszczowska 2 godziny wcześniej, obronił tytuł mistrzowski. Wawak zdobył srebro w elicie i złoto w kategorii U23. Kawalec uzupełnił podium elity. Nie zmieścił się na nim Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Kornel Osicki (Kross Racing Team), którzy zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce.

Wicemistrzostwo w kategorii U23 wywalczył Piotr Konwa (4F Racing), który w elicie zajął 8. lokatę. Brąz trafił do Macieja Jeziorskiego (Sante BSA Whistle).

Trasa była dzisiaj bardzo ciężka. Po wyścigach trzech kategorii wiekowych ścieżki były już mocno "rozjechane", więc trzeba było wkładać więcej siły w jazdę. Było gorąco, ale nie tak, jak w wyścigu kobiet, które trafiły w sam środek upału - mówił po starcie Marek Konwa.

Źródło: Informacja prasowa | Polski Związek Kolarski