pro-cycling.org
Cyprus Sunshine Cup: Wawak kończy 13.
napisał: Karolina Furlepa (2015-03-01 22:10:40/przeczytano 176 razy).

Florian Vogel (Focus) utrzymał koszulkę lidera i zwyciężył w etapowym wyścigu Afxentia, pierwszej odsłonie Cyprus Sunshine Cup 2015. Szwajcar odniósł także zwycięstwo podczas ostatniego etapu, rozgrywanego w formule XCO. Najlepiej z Polaków spisał się Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), który ostatniego dnia był 11., a cały wyścig ukończył z 13. lokatą.Fot. Kross Racing Team


Pełne wyniki 4. etapu Cyprus Sunshine Cup
Pełne wyniki klasyfikacji generalnej Afxentia - Cyprus Sunshine Cup

W cross-country rozgrywanym w ramach czwartego etapu podium wyglądało tak samo jak w klasyfikacji generalnej wyścigu. Na kolejnych pozycjach za Florianem Vogelem uplasowali się Henrique Avancini (Cannondale) oraz Stephane Tempier (BH-SR Suntour).

Bartłomiej Wawak, 11. w XC, zakończył zmagania na 13. miejscu. Warto wspomnieć, że spośród zawodników do 23 lat był drugi w generalce. Wyścigu nie ukończył Adrian Brzózka (JBG-2), jadący bardzo dobrze w ostatnich dniach. Po upadku na pierwszej rundzie musiał wycofać się z rywalizacji. Pecha miał także jego klubowy kolega, Wojciech Halejak, którego wyeliminował defekt koła.

Pozostali Polacy zajęli w klasyfikacji generalnej miejsca: Kornel Osicki 39., Patryk Piasecki 43., Mariusz Michałek 52., Mariusz Kozak 53., Tomasz Drożdż 58.

W wyścigu kobiet ostatniego dnia najlepsza była Annika Langvad (Specialized), która również utrzymała koszulkę liderki i triumfowała w klasyfikacji generalnej. Podium całego wyścigu dopełniły Margot Moschetti (Betch.nl Superior) i Jolanda Neff (Stockli), która straciła trochę czasu walcząc z defektem tylnego koła podczas XC.