pro-cycling.org
Włoszczowska i Wawak zasilają Kross Racing Team
napisał: Karolina Furlepa (2015-01-19 09:36:41/przeczytano 620 razy).

Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i były młodzieżowy mistrz Europy w maratonie oficjalnie weszli w skład naszej rodzimej ekipy MTB, Kross Racing Team. Po przetasowaniach w szeregach zespołu Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak dołączą do Anny Szafraniec-Rutkiewicz i Kornela Osickiego.Fot. Kross Racing Team


Potwierdziły się plotki krążące po kolarskim światku – Maja Włoszczowska wraca do kraju. Po dwóch latach w Liv Pro XC Team i po rozpadzie drużyny, jedna z najlepszych zawodniczek na świecie dołącza do polskiej ekipy i będzie ścigała się na rowerach marki Kross. Przypomnijmy, że w minionym sezonie Włoszczowska wywalczyła m.in. brąz mistrzostw Europy w XC oraz mistrzostwo Polski w tej samej konkurencji.

Bartłomiej Wawak jest najbardziej obiecującym polskim zawodnikiem swojego pokolenia. Obecny mistrz Polski orlików w XC w ubiegłym sezonie zajął też 6. miejsce w mistrzostwach świata w cross-country. Sukcesy odnosi również w maratonie MTB. Wawak od 2009 roku ścigał się w barwach JBG-2 Professional MTB Team. Rozpoczynający się sezon będzie dla niego ostatnim w kategorii młodzieżowej.

Kross Racing Team wprowadza konkretne zmiany w swoim składzie, a z poprzedniego zostali jedynie Anna Szafraniec-Rutkiewicz oraz Kornel Osicki. Dla całej czwórki będzie to z pewnością bardzo ważny rok, ostatni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio.