pro-cycling.org
Monika Żur brązową medalistką ME MTB
napisał: Wojciech Mincewicz (2015-07-25 21:45:50/przeczytano 233 razy).

Monika Żur zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy MTB XC, rozgrywanych we włoskim Chies D'Alpago.

-->Komplet wyników

Polka rozpoczęła bardzo mocno, gdyż prowadziła po rundzie rozjazdowej. Później spadła na na 3-4. miejsce, ale na drugim okrążeniu awansowała na drugą pozycję, za Perrine Clauzel. Po piętach deptała jej jednak Margot Moschetti. Francuzka wyprzedziła Monikę Żur na finałowej rundzie i wjechała na metę prawie minutę przed biało-czerwoną. Reprezentantka Polski zdołała jednak utrzymać pozycję medalową i zameldowała się na trzeciej pozycji.

20. lokatę wywalczyła druga z Polek, Rita Malinkiewicz.

W sobotę ścigali się również juniorzy i juniorki. Filip Helta, mistrz Polski zajął we Włoszech 15. miejsce. 48. był natomiast Wiktor Hudyka, a Marceli Bogusławski nie ukończył zmagań. Wygrał Simon Andreassen (Dania), przed Antoine Philippem (Francja) i Maximilianem Brandlem (Niemcy).

Najlepszą polską juniorką była Gabriela Wojtyła. Uplasowała się ona na 17. pozycji, prawie 12 minut za mistrzynią Europy, Siną Frei (Szwajcaria). Na podium stanęły również Nicole Koller (Szwajcaria) i Idą Jansson (Szwecja). Magdalena Zielińska i Patrycja Piorkowska zajęły odpowiednio 23. i 27. miejsce.

Źródło: Informacja prasowa | Polski Związek Kolarski