pro-cycling.org
Lizzie Deignan, a emerytura
napisał: Magda Tkacz (2018-02-15 20:18:37/przeczytano 244 razy).

Utytułowana Lizze Deignan (Boels-Dolmans Cycling Team) zapowiadała, że po Mistrzostwach Świata w 2019 roku zakończy swoją karierę. Dzisiaj zastanawia się, czy nie odłożyć planów na emeryturę na później.Fot. Boels-Dolmans Cycling Team


Zawodniczka Boels-Dolmans zastanawiała się nad zakończeniem swojej kariery po Mistrzostwach Świata w 2019 roku, które miałyby się odbyć w jej rodzinnym Yorkshire. Jednakże Lizzie Deignan nie jest jeszcze pewna swych planów: - Nie ograniczam się, ani nie mówię, że Yorkshire będzie końcem, a nawet Tokio. Wciąż mam tylko 29 lat i myślę, że potrzebuję innego podejścia. Nie mogę dalej robić tych samych rzeczy, ponieważ nie jestem zmotywowana w ten sam sposób. Kalendarz się nie zmienia, mój zespół w tej chwili się nie zmienia, więc potrzebuję spojrzeć na to z trochę szerszej perspektywy, co mnie napędza, gdzie i z kim powinnam pracować.

Deignan zmieniła swoje podejście do ścigania po tym, jak nie udało jej się nawet wystartować w mistrzostwach świata, aby spróbować obronić tęczową koszulkę. Powodem jej nieobecności było zapalenie wyrostka robaczkowego. - Nie mam teraz żadnych planów i czuję się z tym dobrze. Nie mogę wywierać na sobie takiej presji jak w zeszłym roku.