pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 11-12.11.2017
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-12 23:41:31/przeczytano 780 razy).

Kolejny tydzień i kolejna dawka przełajowych emocji, których nie zabrakło zarówno w nad Wisła, jak i zagranicą. Poniżej prezentujemy zestawienie cotygodniowych doniesień z błotnistych tras najważniejszych z perspektywy kibiców w Polsce.Fot. Polski Związek Kolarski | Dariusz Krzywański


ORLEN Puchar Polski #7 - Szczekociny

Wyniki 7. rundy ORLEN Puchar Polski 2017/2018

W sobotę rozegrano pierwszą z dwóch odsłon pucharu Polski zaplanowanych na ten weekend. Wśród pań sukces z Zielonej Góry zdołała powtórzyć Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy), która pokonała trasę o 5 sekund szybciej od drugiej Kingi Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Strata 11 sekund dała z kolei trzecie miejsce Adriannie Stępniewskiej (SKAN Bike Team Opoczno).

Wyścig mężczyzn zakończył się pewnym zwycięstwem Bartka Miklera (Victoria Helman Sport Jarocin), który niezagrożony wjechał samotnie na metę. Nieco ponad pół minuty za jego plecami rozegrała się walka o drugie miejsce. Zwycięsko wyszedł z niej Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Najniższy stopień podium przypadł tym razem Adamowi Żuberowi.


ORLEN Super Puchar Polski - Koziegłowy

Wyniki ORLEN Super Pucharu Polski 2017


Niedziela to nad Wisła próba generalna przed styczniowymi mistrzostwami Polski. Nie dziwi więc spora liczba zawodniczek i zawodników na starcie. Wyścig kobiet zdominowała najlepsza także w sobotę Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy). Drugie i trzecie miejsce przypadło kolarkom startującym w barwach (KLKS Azalia Brzóza Królewska), odpowiednio Kindze Kalembkiewicz i Brygidzie Piersiak.

W wyścigu mężczyzn najlepszy okazał się mistrz Polski – Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). W odróżnieniu od poprzedniego startu w Polsce złoty medalista ze Sławna do ostatnich metrów czuł oddech rywali na plecach. 9 sekund później linię mety przeciął Bartek Mikler (Victoria Helman Sport Jarocin). Podium uzupełnił Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) walczący niema do końca o zachowanie miejsca na podium z Adamem Żuberem.


Telenet Superprestige #5 - Gavere

Wyniki 5. rundy Telenet Superprestige 2017/2018

Imprezą weekendu z pewnością była piąta z kolei odsłona rywalizacji w ramach cyklu Telenet Superprestige. Ku uciesze licznie zebranych w Gavere kibiców wyścig kobiet zakończył się zwycięstwem Belgijki – Ellen Van Loy, która nieznacznie pokonała Nikki Brammeier z Wielkiej Brytanii. Podium uzupełniła druga z Belgijek – Kim Van De Steene.

Wyścig mężczyzn, podobnie jak wyścig kobiet zakończył się zwycięstwem jednego z kolarzy reprezentujących nację gospodarzy. We Flamandzkim Gavere na szczyt powrócił mistrz świata – Wout Van Aert. Blisko minutę po zwycięzcy na metę wpadł drugi z Belgów – Toon Aerts, który o 22 sekundy wyprzedził tegorocznego dominatora – Mathieu Van Der Poela. Holender musiał zadowolić się miejscem na trzecim stopniu podium.


Toi Toi Cup #7 - Holé Vrchy

Wyniki 7. rundy Toi Toi Cup 2017/2018

W sobotę za południową granicą rozegrano kolejny wyścig z cyklu TOI TOI Cup. Sobotni wyścig w odróżnieniu od większości imprez tego cyklu otrzymał rangę UCI C1. Wyścig kobiet to zwycięstwo dominującej wśród Czeszek Pavli Havlikovej. Nieco ponad 10 sekund po triumfatorce na mecie zameldowała się jej rodaczka – Elizabeth Ungermanova. Po zaciętej walce o trzecie miejsce na najniższy stopień podium wskoczyła Słowaczka - Janka Keseg Stevkova.

Z okazji powiększenia dorobku punktowego w rankingu UCI stosunkowo niedaleko domu postanowił skorzystać mistrz Polski – Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który zakończył zmagania na piątym miejscu. W Unicovie triumfował Belg – Daan Soete, który wyprzedził o blisko minutę drugiego Jana Nesvabdę z Czech. Trzecie miejsce przydało drugiemu z reprezentantów gospodarzy – Tomáša Paprstkę, który do swego rodaka stracił 7 sekund.